Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, November 4, 2017

Qytetarja degjeneron Ministren e Kulturës: Mos me prek me dorë, nga bishti i fundit i kavallit je!

Qytetarja degjeneron Ministren e Kulturës: Mos me prek me dorë, nga bishti i fundit i kavallit je!

Në momentin që ministri Ditmir Bushati ka shkuar në pikën kufitare të Kakavijës, ku ka qenë i shoqëruar edhe nga ministrja Kumbaro është shënuar edhe një "incident" mes ministres së Kulturës dhe një qytetareje.

Ministrja duke parë humbjen e durimit të qytetares e cila kishte orë të tëra që priste në radhë për të kaluar pikën kufitare, kur ministrja është përpjekur ta qetësojë i ka thënë të mos ta prekte me dorë.

"Mos më prek me dorë, nuk të lejoj të më prekësh me dorë, nuk po më respekton po më prek me dorë, nuk të lejoj të më prekësh ti mua  me dorë, dëgjove? Le të jesh ministre mos më prek me dorë se nuk ke ti më shumë kulturë se unë. Nga bishti i fundit i kavallit je", i është drejtuar qytetarja ministres Kumbaro.

Fatmirësisht pas 14 orësh pritjeje tashmë është arritur një marrëveshje mes autoriteteve shqiptare dhe atyre greke për lejimin e kalimit të kufirit edhe pse sistemi grek ende nuk është funksional. Kalimi do të realizohet vetëm me skanimin e pasaportave.No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot