Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 7, 2017

Vdes e vogla nga Durrësi, ndërroi jetë në Itali

Nuk ka arritur dot të triumfojë ndaj betejës me sëmundjen vogëlushja nga Durrësi, Kejsi Prizreni. E vogla mbylli sytë dhe u ngjit lart në qiell, ndërsa jo vetëm familjarëve, por edhe të gjithë shqiptarëve që u munduan me mish e me shpirt duke mbledhur të holla në funksion të kurimit të saj të shtrenjtë, iu këput shpirti.


Një nga njerëzit e afërt të Kejsit ka bërë të ditur lajmin tragjik. 9-vjeçarja nuk ia doli.

Kejsi vuante nga sdindroma “Stevens- Jonson”. Prindërit e kishin çuar për kurim të specializuar në Itali.

Miq të familjes së saj, shokë të Kejsit në shkollën ku ajo mësonte, por edhe institucione të shumta shtetërore ju bashkuan fushatës për të mbledhur të ardhura për kurimin e vogëlushes. 

kejsi

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot