Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, October 11, 2017

Terror punojësve të HEC-it, masakrohen 20 persona

Dhuna e ushtruar ditën e djeshme ndaj pesë punonjësve të HEC-it në Lezhë, ku dy prej të cilëve nga plagët e marra u dërguan në spital për mjekime më të specializuar, është komentuar nga drejtori i HEC-it Lulzim Latosha.

  Latosha dhe të lënduarit deklarojnë se ishin 20 persona  të cilët ushtruan dhunë. Ata ishin të maskuar, 10 godisnin punonjësit me sende të forta  dhe 10 të tjerë rrinin të fshehur.
Ende nuk janë identifikuar autorët dhe arsyeja e sulmit por sipas policisë dyshohet se ka të bëjë me konkurrencën.

Punonjësit tregojnë se ata qëllonin në ajër me armë dhe se pasi dhunuesit i kishin goditur me mjete të forta kishin thyer dhe shkatërruar disa pajisje të firmës.
Ndërkohë vazhdojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.
No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot