Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, October 10, 2017

"Tërmet" në parlament, Basha vë me shpatulla pas murit Gramoz Ruçin

Gramoz Ruçi u ul mes deputetëve të tjerë socialistë dhe e la bosh karrigen e Kryetarit të Kuvendit gjatë seancës përkujtimore për deputetët e vrarë nga komunistët.

Pavarësisht tërheqjes, ai nuk i shpëtoi vëmëndjes së sallës, ku ishin familjarë të deputetëve të vrarë dhe përfaqësues të trupit diplomatik.
Të gjithë në sallë e fiksuan momentin, kur Lulzim Basha e përmendi me emër Gramoz Ruçin, duke e konsideruar
 “pjesë aktive e asaj klike kriminale qe vrau dhe dhunoi shqiptarët që luftonin për liri”.
 Basha tha se ndjehej i turpëruar që ishte pjesë e këtij parlamenti, që drejtohej nga Gramoz Ruçi.
Gjatë kohës që fliste Basha, Ruçi qëndroi i heshtur në karrigen e tij, pa pasur mundësinë të shprehej.

Më parë kishte folur edhe Edi Rama. Kryeministri filozofoi për krimet barbare të komunizmit, duke i hedhur sytë në anën e djathtë, aty ku ulen deputetët e opozitës.Image result for parlamenti i shqiperise 2017

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot