Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, October 27, 2017

Shpërthimi me gazetarët, Rama vijon me akuzat: Nuk rrinë dot pa bukë, unë jam ushqimi!

Shpërthimi me gazetarët, Rama vijon me akuzat: Nuk rrinë dot pa bukë, unë jam ushqimi!


Disa ditë pas shpërthimit të kryeministrit kundër gazetarëve në ambientet jashtë parlamentit, Rama mesa duket nuk ka ndërmend të kërkojë falje apo të pranojë se shkoi më larg se ç’duhet.

I ftuar në emisionin Zonë e Lirë të Arian Çanit, kryeministri Edi Rama tha se gazetarët nuk do ta bojkotojnë, pasi nuk mund të ngelen “pa bukë”. Pavarësisht se Arian Çani e ka ngacmuar kryeministrin, Rama ka mbajtur qëndrimin që nuk ka shpërthyer kundër gazetarëve, por thjesht ka dhënë një opinion. Ndryshe nga hera tjetër, kryeministri e ka cilësuar veprimin e tij jo si një “nxehje” por si një sjellje e motivuar.
Pjesë nga debati mes Ramës e Çanit:
Cani: Si të erdhi që shpërtheve ashtu? Por e habitshme, asnjëri nuk të bojkotoi më pas! E habitshme kjo!
Rama: Të bëjnë grevë urie thua ti? Po si, do lënë ushqimin, do rrinë pa ngrënë, unë jam ushqimi.
Cani:Pos si e bërë, nuk durove dot?
Rama:Po unë kur të duroj ty, ata sjan asgjë mo xhan
Cani: Po pse unë jam njeri i mirë
Rama: Po je holluar
Cani: Po unë jam njeri pa cepa
Rama Qesh
Cani: Ke diçka për ti thënë gazetarëve? Ata skanë asnjë faj. Mbaj mend që kam qenë reporter, dhe të betoj se është lodhje e paparë, Ti e di këtë gjë apo jo?
Rama: Dikur bëja një gabim, kur më pyeste ime më, ca ke pse je i lodhur? Po ja gjith kjo punë i thoja
Më thoshte je i lodhur? Po ca ke, bëj punë tjetër!
Cani: Po ishe i nxehur
Rama: Jo nuk isha i nxehur, isha i motivuar
Cani: Po ku e gjen gjith këtë energji?
Rama: Po dola për ata, duhet tja thoja nja dy fjalë atyre.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot