Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, October 10, 2017

Sali Berisha ne gjyq? Ja cila është e vërteta

Ditën e sotme tek Gjykata e Krimeve të Rënda po zhvillohet gjyqi ndaj Emiljano Shullazit.

Gjatë seancës ndodhi ajo që nuk pritej, Shullazi ka kërkuar të vijë si dëshmitar në gjyq, ish-kryeministri Sali  Berisha.

Në këtë gjyq po marrin pjesë edhe shumë “VIP-a” të tjetër, ndër to edhe ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

“Mësova nga Sali Berisha për kërcënimin. Pse nuk është dhe ai këtu për të dëshmuar?”, -ka thënë ish-ministri Tahiri në dëshminë e tij.

Kjo është hera e parë që dëshmon një ish-zyrtar i lartë në lidhje me çështjen “Shullazi”, pasi deri tani kanë dëshmuar vetëm biznesmenë apo persona të dyshuar. /albeu.com/No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot