Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 7, 2017

Ruçi jep dorëheqjen, Balla merr postin e Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së

Nga sot posti i Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Socialiste të cilën e mbante Gramoz Ruçi i ka kaluar Taulant Ballës.
Në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së, që u mbajt paraditen e sotme në hotel “Tirana”  Gramoz Rurçi dha dorëheqjen nga posti i Sekretarit të Përgjithshëm për shkak të detyrës së re si kryetar i Parlamentit të Shqipërisë.
“Boshllëkun e detyruar por aspak të mirëpritur që lë Sekretari i Përgjithshëm i PS do ta përmbushë për analogji kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla.
Është njeriu i duhur të marrë menjëherë detyrën e Sekretarit të Përgjithshëm”, deklaroi Rama. 
Në fillim të mbledhjes së sotme të Asamblesë së PS-së, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka hapur punimet e saj dhe më pas gjatë fjalës së tij njoftoi edhe dorëheqjen nga sekretari i përgjithshëm i Asamblesë, duke qenë se tani i është caktuar detyra e kryetarit të Kuvendit. 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot