Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, October 5, 2017

"Qielli Londrës" në Sqipëri nga fundja ndryshime atmosferike të motit prekin vëndin tonë

Nga kjo fundjavë Shqipëria do të përfshihet nga ulje të temperaturave dhe rreshie të shiut.
Sipas Meteoalb fundjava do të sjellë rreshiet e para të dëborës.

Veriu i Shqipërise dhe shqipëria e mesme do paraqiten me kthjellime dhe vranësira e shira ndërsa jugu do përfshihet nga mot i kthiellet.

Mesdita do te vijojë me vranësira dhe shira te dobët deri në mbrëmje, ku zonat veriperëndimore dhe qëndrore do të preken nga shira të dendur.

Dhe në orët e para të së shtunës rreshjet e para të dëborës do të prekin zotat e thella malore në veri-verilindje.


Teperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por një rënie më e ndjeshme do të shënohet në vlerat termike të mezditës.

                           
                                         


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot