Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, October 8, 2017

Përrenjas/ Bën sikur e rregulluan por e prishën farë tani më duhen çizme/ Ja si shprehet i riu nga Prrenjasi

 “Në bëjmë sa mundemi, por padyshim që ka nevojë për më shumë gjëra”- kështu e hap statusin bashkia e Përrenjasit. Investimet e fundit të Kryetares së bashkisë Miranda Rira kanë qenë të dukshme duke i dhënë qytetit të vogël një pamje më të bukur.

Një banor i Përrenjas fshat ka shprehur pakënaqësitë rreth shëtitores së re e cila është ndërtuar së fundmi.

“Ja shikoni shëtitoren e re, tani më duhet të ble edhe një palë çizme më tepër. Në vend të bëjnë diçka më të rëndësishme por merren me gjë ra të kota”- është shprehur ndër të tjera i riu.
Në statusin e Facebook të postuar një ditë më parë shkruhet se bashkia e Përrenjasit  është duke punuar maksimalisht si po bën më të mirën e mundshme.


Ne bëjmë sa mundemi, por padyshim që ka shumë nevojë për shumë gjëra, me qëllim që jeta e banorëve të Përrenjasit të jetë më e mirë. Por, për një gjë ju sigurojmë. As kryetares dhe as punonjësit më të thjeshtë të bashkisë nuk i mungon vullneti për të punuar maksimalisht. Një kronikë televizive tregon modestish gjërat që jemi duke bërë”- shkruan ndër të tjera profili zyrtar i faqes në Facebook të Bashkisë Përrenjas. 


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot