Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Monday, October 9, 2017

Përfundon mbledhja e PS-së, zbardhet 'urdhri' për deputetët

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë, por dhe grupit parlamentar të PS-së.

Mësohet se në diskutime mes deputetëve u trajtuan për rreth një orë e gjysme çështje të ndryshme që i paraprinë seancës së ardhshme plenare.

Kreu i grupit parlamentar Taulant Balla ka sqaruar se çfarë do të ndodhë në seancën e ditës së enjte. Në fokus ka qenë edhe Reforma zgjedhore, për të cilën opozita kërkoi që të zhvillonte një debat në lidhje me komisionin parlamentar. 

“S’duhet të ketë debat”, mësohet të ketë thënë Balla. Në te njejten linje ka qene dhe bashkekryetari i komisionit per reformen zgjedhore, Bledi Çuçi.

Ndërsa ministri i punëve të Jashtme, Ditmir Bushati ka folur rreth draftit për pakicat minoritare, draft i cili do të diskutohet nesër në Komisionin parlamentar të Politikave të Jashtme.


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot