Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, October 24, 2017

Njerëzit me këtë lloj grup gjaku janë më të rrezikuar për atak kardiak

Nëse hani ushqime që nuk ju përshtaten sipas grupit të gjakut, me gjasë do të keni më shumë probleme shëndetësore.
Studimet, ku ishin përfshirë rreth 1,3 milion njerëz, kanë treguar se si rreziku për probleme kardiovaskulare te grupet e gjakut A, B ose AB, për 9 për qind janë më të larta se te ata me grupin e gjakut 0.
Mendohet se personat e rrezikuar kanë sasi më të madhe me proteina, që nxitin krijimin e trombociteve, që është një nga shkaktarët dhe faktorët kryesorë që shkakton sulmin në zemër dhe atë në tru.
Rreziku nga tromboza më shumë rritet pas moshës 45-vjeçare.
Gjithsesi nuk ka vend për panik, mjafton që të kujdeseni dhe të tregoheni vigjilentë ndaj trupit tuaj. /noa.al/


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot