Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 7, 2017

Mos e hani këtë mish, në trupin tuaj do shfaqen krimbat

Shumica e njerëzve konsumojnë të njëjtat ushqime çdo ditë, por kjo nuk do të thotë se është diçka e shëndetshme.  Një ekspert nga Cambridge pa se një burrë kishte bërë disa teste për dëshirën e tij.

Ai kishte kohë që po luftonte me një dhimbje koke dhe disa simptoma të tjera. Ai udhëtoi në Azi dhe vizitoi Kinën, Tajlandën, Japonin dhe Korenë e Jugut. Këto janë vendet ku njerëzit janë më shumë të prekur nga këto parazitë që vijnë pikërisht nga mishi i derrit.

Burimet e infeksionit mund të jenë:Nga konsumimi i derrit të pagatuar nga derrat e infektuar, duke rezultuar me Taeniasis, krimbi i rritur që jeton te zorrët. Përmes kontaktit me derrat ose fecet njerëzore, të cilat mund të çojnë në infeksion të shumë indeve.

Kjo mund të përfundojë në prekjen nga një sëmundje e njohur si neuroticizëm, sepse larvat e krimbave hyjnë në sistemin nervor, përfshirë këtu edhe trurin. 

brazil-rotten-meat-export_0

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot