Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, October 25, 2017

Mediu i kujton Ramës Einstein-in: Ka dallim mes gjeniut dhe budallait, i fundit nuk njeh limite

Mediu i kujton Ramës Einstein-in: Ka dallim mes gjeniut dhe budallait, i fundit nuk njeh limite

Kreu i Partisë Republikane i është referuar shprehjes së Albert Einstein për të kornizuar sjelljen e sotme të kryeministrit Rama me gazetarët dhe median, duke thënë se dallimi mes budallait dhe gjeniut është se ky i fundit njeh limite, ndërsa budallai jo.

I tillë ka qenë përcaktimi i Mediut për akuzat dhe ofendimet që kryeministri ka lëshuar këtë të mërkurë përkundret medias e gazetarëve të vendit, të mbledhur për të kryer detyrën e tyre në aulën e parlamentit.
Ja postimi i Mediut:
Të dashur miq
Dikur në një debat me Ramën në parlament I kam përmend një shprehje të Albert Einstein:
“Dallimi ndërmjet gjeniut dhe budallait është se gjeniu ka limite ndërsa budallai s’ka”
Por kemi dhe një shprehje dhe me popullore
“Sa me tepër të ngjitet majmuni në pemë aq më shumë do ti shihni fundin e shpinës”
Rama i ka duart në tepsi dhe sheh vetëm tepsinë, ndërsa shqiptaret, po i shofin fundin e shpinës
S’kemi parë gjë akoma prandaj s’kanë pse habiten as gazetarët dhe as shqiptarët dhe as ndërkombëtarët.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot