Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 21, 2017

Mbaron mbledhja e Këshillit të Mandateve: Ja ҫfarë është vendosur për Tahirin!

Ka përfunduar mbledhja e nisur në orën 10:00 të Këshillit të Rregullores, Mandateve dhe Imunitetit në Kryesinë e Kuvendit, ku është diskutuar kërkesa e Prokurorisë për heqjen e imunitetit të Saimir Tahirit dhe më pas arrestimin e tij, si të implikuar në dosjen “Habilaj”.

Mbledhja ka përfunduar me dy qëndrime, ku opozita do të kërkojë në kuvend heqjen e imunitetit të Tahirit, ndërsa mazhoranca ka kundërshtuar arrestin e ish-ministrit ndërsa ka pranuar vetë kërkesën e Prokurorisë për kontroll të banesës së Tahirit.

Tanimë vendimin përfundimtar për heqjen e imunitetit të Tahirit do e marrë kuvendi, me votë të fshehtë të mërkurën./ I.M-Dritare.net

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot