Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 7, 2017

LISTA/Këta janë gjithë zëvendës ministrat e rinj që Rama sapo emëroi

Kryeministri Edi Rama ka bërë pak më parë prezantimin e listës së zëvendës ministrave të rinj, të cilët do të jenë pjesë e ekipit të ri të qeverisë.Rama lexoi njëri pas tjetrit emrat e të zgjedhurve, për të cilët tha se do të garantojnë koordinimin e punës në çdo sektor për të përmbushur vizionin qeveritar.

Ata janë si më poshtë:Zv.ministër i Jashtëm - Klea Maliqi, Artemis Dralo, Etien XhafajZv.ministër i Mbrojtjes - Petro KoçiZv.ministër i Brendshëm - Rovena Voda, Julian Hodaj, Romina Kupo, Besfort Rramallari

Zv.ministër i Ekonomisë - Erjon Luçi, Albana Shkurta, Dana Sorrensen, Elton HarxhiZv.ministër i Energjitikës - Elvis Aliko, Hantin Bonati, Dorina CinariZv.ministër i Arsimit, Sportit dhe Rinisë - Besa Shahini, Ervin Demo, Kostandin Shkurti, Shpati KolgegaZv.ministër i Drejtësisë - Toni Gogu, Teuta Gode

Zv.ministër i Kulturës - Valbona ShujakuZv.ministër i Bujqësisë - Dhimo Kote, Ermira Rusi, Ilir Halilaj, Roland KristoZv.ministër i Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale - Ermira Kacolli, Bardhylka Kospiri, Ilirjana Bajraktari,

Zv.ministër i Zhvillimit Urban dhe Turizmit - Ermonela Çuçi, Hajrullah ÇekuNdërkaq, pas largimit të Gramoz Ruçit nga detyra e sekretarit të grupit Parlamentar të PS-së, Rama emëroi në këtë pozicion Taulant Ballën. 


Rama

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot