Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, October 6, 2017

Krizë/A do ta "shfarosë" nga tregu smartfonin Iphone nga tregu kopania Apple në muajin dhjetor

Në ditët e sote iPhone X mund të duket një ndër smartfonët  më bukur me disa veçori shumë të mira, por kompania nga Kupertino është duke hasur probleme kur është fjala për disponueshmërinë.

Apple është duke u ballafaquar me disponueshmërinë, por sipas Brightwire, dërgesa më shumë se 90 për qind të njësive të iPhone X duket se do të shtyhet.

Brightwire thotë se 1milion njësitë e para do të mund të shtyhen deri në dhjetor, dhe duke pasuar parasysh kërkesat për smartfonin e ri iPhone X, një milion njësi nuk është mjaftueshëm.

Arsyet e sakta se pse do të mund të shtyhet nuk janë zbuluar, por dihet që njëri nga problemet janë panelët OLED dhe sensorët 3D.
Mund të themi që kompania Apple po has nje kohë krize me smartfonin e ri.
Image result for iphone 8

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot