Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, October 26, 2017

Ja kush ishin 5 deputetët "ëngjëj mbrojtës" të Saimir Tahirit që e shpëtuan nga prangat

Maxhoranca mbrojti Saimir Tahirin me 75 vota kundër kërkesave të Prokurorisë së Krimeve të Rënda. 

Pavarësisht se 5 deputetë nuk votuan fare, maxhoranca arriti të sigurojë sërish 75 vota. 

Kanë qënë deputetët e PDIU-së që i kanë bashkuar votat me Ramën për të shpëtuar SaimirTahirin. 

Ata kanë votuar raportin e mazhorancës, që autorizon vetëm hetimin dhe kontrollin e banesës, por jo arrestimin e Tahirit, u votua me 75 vota pro dhe 60 vota kundër.

Deputetët që votuan pro Tahirit janë Bujar Muça, Reme Lala dhe Aqif Rakipi. /albeu.com/
No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot