Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, October 11, 2017

Ja cila është zona e Librazhdit që ka numër të madh emigrantësh dhe se cili shtet është destinacion i librazhdiotëve

Gjysma e shqiptarëve po marrin në konsideratë që të largohen dhe të punojnë jashtë vendit. Tendenca për të ikur po rritet nga viti në vit.

Te shtumë njerëz që marrin rrugët e kurbetit janë dhe nga  qyteti I Librazhdit, që kërkojne një jetë më te mirë. Dhe 40% të emigrantëve të librazhdit kanë marrë rrugët e Angilsë, zona e Hotolishtit ka me shumë persona në ishulli Britanik.

Kjo gjë ndodh më shumë për shkak të varfësisë si dhe faktor të tjerë.


                                                     
No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot