Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 7, 2017

Fshatrat me emrat më të çuditshëm një prej tyre dhe në Elbasan

Toponimet e vendeve janë gjithnjë interesant nëse merren për studim apo nga rrënja që krijon emrin e tyre.
Në Shqipëri dhe Kosovë ka disa fshatra me emra nga më të çuditshmit dhe nuk është për t’u habitur duke parë tranzicionin politik dhe historikun nëpër të cilin kanë kaluar territoret shqiptare.

Lexoni emrat me të çuditshëm që mbajnë disa fshatra në Shqipëri e Kosovë:

Vithkuqi – Korça
Kurveleshi – Tepelenë
Xhylekar – Gjilan
Muqibab – Gjilan
Kuqan – Elbasan
Qinam – Erseke
Symize – Tepelenë
Mize – Lushnje
Bubullime – Lushnje
Llukar – Prishtinë
Leshnje – Skrapar
Kakardhiq – Lezhë
Kaqibeg – Podujevë
Skorobisht – Prizren
Neperbisht – Suharekë
Makresh – Novoberd
Qyqylagë – Lipjan
Ngucat – Malisheve
Bithuq – Diber
Muqiverrc – Kamenicë
                                            /ElbasaniPlus/
Image result for fshatra
No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot