Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 7, 2017

Fillon numërimi mbrapsht, Korea e Veriut gati ti hapë sulm SHBA-së

Një politikan rus pretendon se ka parë një raketë të Koresë së Veriut që mund të arrijë në bregun perëndimor të Shteteve të Bashkuara dhe se Peniani planifikon të testojë një raketë me rreze të gjatë veprimi “në të ardhmen e afërt”.

Anton Morozov i tha agjencisë së lajmeve ruse RIA Novost se ai dhe dy kolegë kishin vizituar Korenë e Veriut, ku kishin parë llogaritjet e saj, që tregonin se raketa mund të godiste Amerikën.

Ai e vizitoi Korenë e Veriut më herët gjatë kësaj jave, kur zyrtarët u thanë se kishin zhvilluar teknologji që do të lejonin raketat e tyre të përballonin nxehtësinë.

Koreanoveriorët i treguan se “llogaritjet matematikore të cilat ata thonë se dëshmojnë se raketa e tyre është e aftë të arrijë në bregun perëndimor të SHBA“, tha Morozov.


                    Image result for korea e veriut

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot