Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, October 13, 2017

Esli, 17- vjeçarja nga Cërriku qe habiti Amerikën me shpikjen e saj


Esli Belshi është emri i vajzës nga Cërriku, e cila është renditur e dyta në Konkursin Ndërkombëtar të Projekteve.


Vajza nga Cërriku ka arritur të renditet në vendin e dytë me shpikjen e “dorës robot”.


Nxënësja nga Cërriku e paraqiti projektin e saj Konkursin Ndërkombëtar të Projekteve I-SWEEEP, “Konkursi Shkencor Ndërkombëtar në Fushën e Energjisë, Inxhinierisë dhe Mjedisit”, i cili u zhvillua në Qendrën “Gorge Brown” të shtetit Houston, në Texas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.Në këtë konkurs morën pjesë 564 nxënës dhe 300 mësues , ku u prezantuan 385 projektet më të mira nga 62 vende të ndryshme të botës.


Falë kësaj fitoreje 17-vjeçarja ka fituar një bursë studimi në “North Amerikan University”

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot