Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, October 6, 2017

ELBASAN/ Më në fund reagojnë Pjestarë të fisit Çapja ja çfar thonë për mediat...

Pasi kanë bër buj shumë në media  për përplasjet e bandave në Elbasan dhe ku më së tepërmi është përmendur fisi Çapja, dy pjestarë të saj kanë bërë një apel për mediat:
"Të nderuar zonja dhe zotërinj të mediave!
Në emër të familjes Ardjan dhe Ermira Çapia dhe të ligjit, ju kërkojmë të mos spekulloni me të vërtetën dhe lajmin.
Në të kaluaren familja jonë ka vuajtur nga shtrembërime të së vërtetës. Ka ardhur koha që mediat të marrin përgjegjësinë e së vërtetës.
Me respekt, Ardjan dhe Ermira Çapja."

Në shkurt të vitit  2016, mbi familjen Çapja u tentua të kryhej një masakër. Teksa ishin mbledhur në një gëzim familjar në lokalin e tyre në Krastë, mbi ta u qëllua me breshëri nga persona të pa njohur, që iu afruan lokalit me dy makina.
Nga ajo natë u leshuan  65 plumba, ku 3 persona humbën jetën dhe tetë të tjerë u plagosën. Një ndër të vrarët ishte Agron Çapja, i cili atë mbrëmje festonte kthimin e të birit, Arnoldit, në Shqipëri dhe që u plagos. 


Image result for elbasan

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot