Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, October 10, 2017

Elbasan/ Makabër ajo që ndodh me të dënuarit e burgut të ketij qyteti

Në burgje te dënuarit pos se vuajnë dënimin për krimet që kanë kryer,por në burgun e Elbasanit të dënuarit vuajnë dhe prej gardianëve të burgut.

Bashkëshortja e njërit prej të dënuarve në burgun e Elbasanit  shprehet se:
“Sa herë shkojë për takim në burg për të takuar burrin tim , dhe i dërgoj ushqime gjysemën e marrin garidanet nuk e di pse ndodh kjo,dhe se herën e fundit burri ishte sëmurë dhe i dërgova ilaçe  dhe burri nuk kishte arritur ti marrë ilacet sepse gardianët nuk ja kishin dhënë.”

Të gjithë po vuajnë dënimin që është caktuar dhe ju është privuar liria , por jo e drejta për ty kuruar e për të jetuar.                                                               Image result for burgu elbasanit

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot