Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 28, 2017

Bora zbardh Shqipërinë, ja zonat problematike

Ulja e temperaturave ka sjellë edhe dëborën e parë në juglindje te vendit.

Dardha, Voskopoja, Lekasi dhe Moglica në rrethin e Korçës por edhe në fshatrat të njësisë administrative Dardhas në Pogradec, Miras në Devoll dhe në zonën e Çlirimit në Kolonjë janë zbardhur nga dëbora.
Trashësia e borës në këto zona ka shkuar deri në 5 cm dhe sipas burimeve që vijnë nga zyra e emergjencave civile bëjnë me dije se nuk ka probleme në qarkullimin e automjeteve në këto akse rrugore.
Përveç dëborës në Korçë, sot pothuajse i gjithë vendi është përfshirë nga reshje të dobëta shiu, ndërsa e njëjta situatë do të vijojë edhe nesër. Bora zbardh Shqipërinë, ja zonat problematike


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot