Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, October 24, 2017

Arrestohet i riu në Elbasan, lëvizte me drogë në qytet

Një 25 vjecar është arrestuar nga Policia në Elbasan pasi është kapur me 60 doza lëndë narkotike e dyshuar “CannabisSativa”.

Njoftimi i policisë Elbasan

Goditet një rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike

Arrestohet në flagrancë një shtetas

Sekuestrohen 60 doza lëndë narkotike e dyshuar “Cannabis Sativa

Në vijim të punës për goditjen e trafikimit apo të shpërndarjes së lëndëve narkotike, specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, mbi bazën e informacineve të marra në rrugë operative bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

R.K. 25 vjeç banues në Elbasan.

Arrestimi i tij, u bë pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga efektivat e policisë i janë gjetur dy paketime qeskash ambalazhi plastik me ngjyrë të zezë, të mbyllura me djegie të mbushura me material bimor të thatë të dyshuar me lëndën narkotikeCannabis Sativa”.

Grupi hetimor, gjatë kontrollit të banesës i ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 58 doza me lëndë narkotike të dyshuar “Cannabis Sativa

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot