Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, October 28, 2017

Ambasadorja gjermane komenton situatën politike në Shqipëri

Nga Dibra ambasadorja e Gjermanisë në vendin tonë Susanne Schütz komentoi situatën politike në Shqipëri.

Diplomatja amerikane u shpreh se po ndjekin me përpikmëri situatën politike.
 “Kjo është qeveri e re dhe kjo qeveri ka shumicën në parlament dhe do të jetë në gjendje të bëjë shumë”, u shpreh ambasadorja gjermane.
Ndërsa ambasadorja e delegacionit të BE, Romana Vlahutin, nuk pranoi të komentojë situatën politike.
“Këtu jemi vetëm për Dibrën, kur të kthehemi në Tiranë do të flasim për situatën politike”, i tha gazetarëve Romana Vlahutin. 


Ambasadorja gjermane komenton situatën politike në Shqipëri

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot