Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, September 17, 2017

Zjarr në fushën e plehrave të qytetit Përrenjas, ja cfare ka ndodhur

Zjarr në fushën e plehrave të qytetit Përrenjas.
Pas sinjalit për një zjarr që ra në fushën e grumbullimit të plehrave, forcat zjarrfikëse ndërhynë menjëherë, duke vënë nën kontroll situatën.
Me pompat e shpinës, njësia e gatishmërisë ndërhyri menjëherë duke bërë të mundur neutralizimin e flakëve dhe moslejimin e përhapjes së tyre.
Situata ka qenë e vështirë, por vatra e zjarrit është vënë në kontroll dhe gjithçka u normalizua.
Gjatë këtij viti kjo fushë është përfshirë disa herë nga flakët duke u bërë shqetësim për banorët. Ndaj bashkia u bën thirrje qytetarëve që të jenë të kujdesshëm e të denoncojnë ata që i vënë flakën fushës.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot