Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, September 7, 2017

Përrenjas/ Policia procedime masive penale për ndërtimet pa leje. Ja nga janë

Shkrihen agjensitë e bujqësisë në Librazhd, Gramsh e Peqin.
Në kuadër të reformës së re Ministria e Bujqësoisë ka vendosur ka vendosur që t’i shkrije drejtoritë rajonale, duke i grupuar ato ne 4 rajone. Drejtoria Rajonale e Bujqësisë Elbasan përfshihet në rajonin e tretë, së bashku me drejtoritë rajonale të Korçës dhe Beratit.
Agjensitë e tjera të Bujqësisë në Peqin, Librazhd dhe Gramsh do të shkrihen pasi kanë më pak se dhjetë punonjës.
Sipas ministrit Niko Peleshi, punonjësit nuk do të largohen menjëherë nga puna, por do të merren në testim.
Tashmë mjaft kompetenca do t’i kalojnë bashkive.
Së shpejti do të organizohen takime rajonale nga vetë ministri. Infoelbasani.al

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot