Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, September 30, 2017

Përrenjas/ Përplasje të forta në këshill. LSI bashkon votat me PD-në dhe rrëzon PS-në

Debate të ashpra në këshillin bashkiak të Përrenjasit. Këshilltarët socialistë kanë injoruar një projekt për 150 kazanë plehrash.

Arsyeja e mbledhjes së këshillit ishte për të marrë në shqyrtim dhe miratuar një projekt të zyrës urbanistike, i cili ka marrë mbështetjen e kryetares së bashkisë, Miranda Rira.

Por në këshill kanë plasur debatet të cilat kanë vazhduar për katër orë.Burime nga bashkia Përrenjas bëjnë me dije se prej 3 muajsh, anëtarët e PS-së, të cilët janë pjesë e këshillit bashkiak, e kanë kundërshëtuar këtë projekt i cili është vetëm në të mirë të banorëve të Prrenjasit dhe zonave përrreth.

Por më në fund këshilli bashkiak e ka miratuar projektin pasi anëtarët e PD-së kanë bashkuar votat me LSI-në duke rrëzuar socialistët

Firma e ka mbaruar kontratën e pastrimit dhe projekti i ri ka si qëllim kontraktimin e një firme tjetër për një periudhë 5 vjeçare.

Për të pasur një mjedis akoma më të pastër, rreth 150 kazanë të rinj plehrash do të shpërndahen në të gjithë territorin e bashkisë së Përrenjasit. 

K


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot