Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, September 29, 2017

Përrenjas/ Kryetari i Fressh në Përrenjas nxjerr të palarat e Kryetares së bashkisë/ Ja çfarë shkruan ai

Kryetari i Fressh Përrenjas Rigels Karriqi analizon me imtësi organizimin e  bashkisë nga  kryetarja  e bashkisë, për panairin i cili do të zhvillohet nesër në qytetin  e Përrenjasit. 

Sipas kryetarit të Freesh Karriqi bashkia e qytetit të Përrenjasit nuk ka hapur vende pune të lira por firma të ndryshe që fitojnë tenderët importojnë nga vendet e tyre të origjinës shprehet ai  në statusin e tij në Facebook. Ja çfarë shkruan ndër të tjera Kryetari i Fressh Përrenjas:

“ Ju lutem kush ka ndonjë info ? Rreth marrjes se tendave per panairin nesër ?! Se do nxjerrim krahun e punës nesër për ta promovuar, ke këto firmat qe fitojnë tenderët ne Bashkinë Përrenjas. Bashkia mire se nuk hape vende pune te lira me ane te politikave te saj, por dhe ato vende pune te përkohshme qe hapen këtu, firmat qe fitojnë tenderët, krahun e punës e importojnë nga vendet e tyre te origjinës. Firmat me te tyren janë "Ok" por Kryetarja Jone Ku është për këtë qe po ndodhe ?! Nuk e di si ju është përgjigjur personave qe shkojnë dhe kërkojnë pune ne Bashki. Këtu nuk ka shkelje ligjore, por ka detyrimin moral znj. Kryetare për te papunët. Po e mbyllim me kaq, se realisht ka shume për te folur  #Tepaparet_perpotere këta janë”.


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot