Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, September 12, 2017

Përrenjas/ Dy zjarrfikës të repartit të sapo ngritur trajnim në Sant’Elpidio në Itali/ Ja kush janë

 Dy zjarrfikës të repartit të sapo ngritur nga bashkia e Përrenjasit ndodhen prej ditësh në një trajnim njëjavor në Porto Sant'Elpidio në rajonin Marche në Itali.

Pas marrëveshjes së bashkëpunimit të firmosur nga Kryetarja e Bashkisë, Miranda Rira dhe homologut të saj Nazareno Franchellucci, dy zjarrfikësit dhe shefi i tyre morën njohuri të imtësishme për të përballuar rastet e zjarreve dhe aksidenteve, me të cilat përballet më së shumti territori i Bashkisë tonë.

 Vetë Kryetarja e Bashkisë pritet të intensifikojë bashkëpunimin për të pasur përfitime në të mirë të banorëve të bashkisë.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot