Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, September 21, 2017

“Plas keq” brenda PD-së, Jemin Gjana tenton të godasë me grusht kritiken e Bashës

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike që ka nisur sot rreth orër 18:00 e po vijon ende me dyer të mbyllura në selinë blu, është shoqëruar me një incident të pakëndshëm këtë të enjte.
Jemin Gjana në debat e sipër, është çuar të godasë Valbona Mezinin, teksa diskutohej për analizën e zgjedhjeve, ku Lulzim Basha u rikonfirmua kryetari i partisë.
Burimet brenda PD thanë për “Panorama” se acarimi nisi fill pasi Sekretarja për organizatat partnere në PD ka akuzuar Jemin Gjanën për mënyrën e organizimit të zgjedhjeve në parti.
Ky i fundit ka tentuar ta godasë Valbona Mezinin, por është penguar nga deputetët e tjerë që ishin pranë.
Mezini njihet si kritike e Bashës dhe është pjesë e firmëtarëve që kanë kërkuar shkarkimin e tij si kryetar i PD.
Ndërsa Gjana ka mbajtur një pozicionim krahë Bashës dhe ishte kryetari i komisionit të zgjedhjeve në PD. 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot