Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, September 28, 2017

Librazhd, shtëpitë e të pastrehëve “peng” i Hipotekës

Edhe pse ka përfunduar një vit më parë, pallati i ndërtuar për të pastrehët në Librazhd nuk është vënë ende në funksion.

Familjet, të cilat me vendim të Këshillit Bashkiak kanë përfituar një apartament me kosto të ulët në këtë pallat, ende vazhdojnë të presin dhe të paguajnë qera për strehimin.

“Jetoj me qera, kam 20 vjet që jetoj me qera dhe s’po marrim dot çelsat”, thotë një banor.

Për kryetarin e Bashkisë së Librazhdit, Kastriot Gurra, një situatë e tillë ka ardhur për shkak të bllokimit nga ana e Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, e cila prej një vitit zvarrit regjistrimin e pallatit, sipas zotit Gurra, për arsye politike.

“Kemi hasur një rezistencë nga Hipoteka. Nuk kemi arritur të gjejmë gjuhën e komunikimit për regjistrimin e këtij pallati në Hipotekë dhe që qytetarët të hyjnë në shtëpitë e tyre të reja”, thotë Gurra. 


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot