Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, September 14, 2017

Ja kush është Myftiu nga Shkodra që do të jetë në krye të xhamisë të Librazhdit

Ardit Hoxhllaku lindi më 09/03/1983 ne fshatin Melgush te bashkise Vaut të Dejës, Shkoder. Arsmin fillor e ka mbaruar ne vendlindje. 

Ne semestrin e dyte te klases se gjashte, me rastin e rregjistrimit ne Kursin e Kur’anit ne Bushat  dege e  eshte shperngulur ne shkollen tete vjecare ne Bushat. Tetevjecaren e ka mbaruar ne Bushat.

Ne vitin 1998 ka marre diplomen per imam nga Komuniteti Musliman i Shqiperise ne prani te & nbsp; H.Hafiz Sabri KOÇİT dhe Myftiut te Shkodres H.Faik Hoxhës.Me pas ne fund te vitit te pare te shkolles se mesme eshte shperngulur ne Durres.

Ne vitin 1999 ka filluar shkollen e mesme nga viti i dyte ne Medresene Haxhi Mustafa Varroshi. Ne vitin 2001 ka mbaruar shkollen e mesme dhe ne vitin 2002 ka fituar Universitetin ULUDAG dega & nbsp; TEOLOGJI në Turqi. Gjate viteve universitare në periudhën e verës ka qenë pjesë e kurseve verore në rrethe të ndryshme të shqipërisë nën programin e KMSH & apos;së.

Ne vitin 2006 ka mbaruar universitetin. Në mars të 2007 është emëruar Myfti i 
Tepelenës ku punoi për 10 vjet me rradhë.
No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot