Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, September 15, 2017

Gruaja e drejtorit rreh 4 nxënëse të klasës së gjashtë me karate, tmerrohet klasa

Edukim dhe arsimin apo dhunë fizike dhe psikologjike?! Kjo është një dilemë që lind pasi shikon rastet e dhunës nëpër institucionet arsimore shqiptare, siç është rasti i shënuar sot në Fier.
Një nxënës në klasën e gjashtë të shkollës private “Shekulli i Ri” në Fier ka shkruar për JOQ:
Përshëndetje JOQ! Dua të denoncoj një rast që ka ndodhur në shkollën time. Gruaja e drejtorit rrahu 4 prej vajzave që kam në klasë. A.L e qëlloi katër herë në kurriz dhe i ka ngelur shenjë. Arsyeja që i goditi ishte për një fjalë goje, vajzat i thanë që “s’ke të drejtë”. Gruaja e drejtorit quhet Natasha M. dhe ka qenë mësuese, por në këto momente po mbante qetësi në klasë se nuk kishim mësim me të, thjesht drejtori s’kishte me kë të na linte atë orar. Por është e padrejtë të dhunohemi kështu.”
Dhuna është mjet që përdoret kur argumenti nuk bën punë, megjithatë mbetet e pajustifikueshme në çdo rast dhe sidomos në godinat arsimore.
Më poshtë janë dy videot që tregojnë disa momente nga ato që përshkruan nxënësi, por dallohet lehtë që janë filmuar nën frikë.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot