Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, September 12, 2017

GRAMSH/ Prerja e druve pa leje në pyllin e Koshnicës/ Qytetarja denoncon publikisht “Përgjegjësit e pyllit korruptohen me raki edhe gjizë”

  Një qytetare nga qyteti i Gramshit ka denoncuar ditën e sotme skandalin e prerje e druve pa leje në pyjet e Koshnicës. 
Ajo shpreh shqetësimin e saj se askush nuk kujdeset për pyjet e Gramshit duke lejuar keqbërësit ta shkatërrojnë atë për interesa personale materiale. Madje denoncuesja në fjalë ka akuzuar publikisht policinë e Gramshit se po korruptohen me një tekë raki dhe pak gjizë. Ja si shprehet ajo ndër të tjera: 
“Qytetarja ka sjellë disa foto me dru të prera nga pylli i Koshnicës dhe me ironi shprehet se “Erdhi dimri thuaj ka "ftohte" xhepi do ngrohur. Ore dini gjë kush kujdeset për pyjet tona ne Gramsh, se mesa di unë nuk kemi me polici pyjore. Apo korruptohet kollaj thuaj policia ne Gramsh 1 teke raki dhe pak gjize.”
Ndërkohë policia është duke hetuar çështjen në fjalë për të zbuluar autorët e kësaj vepre të shëmtuar.


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot