Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, September 29, 2017

Gramsh/ E akuzuan Vilson Zanin se ka ‘shtrembëruar’ këngën por ja si është e vërteta

 Pas një lajmi i cili është publikuar nga portali “Infoelbasani.al” ku Këngëtari i talentuar nga Gramshi Vilson Zani mendohet se ka vjedhur tekstin e poetit Abedin Murati, por ja kush është e vërteta?!

Këngëtari 22-vjeçar Zani ka publikuar në kanalin  e tij në Youtube këngën “Goropari” e cila është regjistruar në një dasmë. Akuza kundrejt Vilson Zanit është thjeshtë për çështje personale ose i quajtur “Fiksim” nga poeti i cili pretendon se i është vjedhur kënga.

Ndërkohë gjithçka është sqaruar midis dy artistëve, por gjithsesi kjo ngelet një njollë për këngëtarin e talentuar të qytetit të Gramshit Vilson Zani. Ja si shprehet ai:

“Nuk ka fjalë të them për këtë lajm pa vlerë edhe një turp që përdoret mbi të gjitha emri i Gramshit nga ajo që kam lexuar pak minuta më parë. Unë marrë pjesë në shumë dasma edhe gëzime familjare ku këndoj me dhjetëra këngë përfshirë edhe këngën e poetit të mirënjohur Abedin Murati. Nuk e kuptoj pse duhet bërë kaq e madhe por gjithsesi unë jam sqaruar me Abedinin  madje unë e kam edhe mikun tim të vjetër”- shprehet ndër të tjera këngëtari.


Kënga nuk është përdorur për qëllime komerciale dhe këtë Vilsoni e ka te dëshmuar edhe më herët. 


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot