Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, September 23, 2017

Goditi me grushta edhe shkelma infermieren e spitalit duke e lënë na ndieja/ Arsyeja do t'ju shkrijë gazit

Një 22 vjeçare është proceduar penalisht nga policia e Tiranës pasi ka goditur me grushte dhe shkelma infermieren e spitalit të Pediatrisë në QSUT.

Lidhur me ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme komisariati i policisë Nr.4 ka proceduar penalisht 22 vjeçaren B.L., banuese në Tiranë.

Procedimi penal ndaj saj filloi pasi, në urgjencën e Spitalit të Pediatrisë, për shkak të detyrës, ka goditur me grushte, infermieren e spitalit, shtetasen G.P., 35 vjeçe banuese në Tiranë, me pretendimin se kjo e fundit nuk i mbante fëmijën në spital.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:20, kohë kur në atë spital ka edhe shumë fluks pacientësh.

Krahas të çarave në fyt dhe gjoks, infermierja ka marrë të goditura në ije dhe bark. Para familjes në fjalë ndodheshin edhe shumë prindër të tjerë me fëmijë të cilët prisnin të njëjtin shërbim.

Të tmerruar nga skenat në fjalë stafi në turn kanë njoftuar forcat e rendit, të cilët kanë mbërritur në vendngjarje.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të 22 vjeçares B.L., për veprën penale "Goditja për shkak të detyrës"


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot