Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, September 29, 2017

(Foto) Elbasan/ Skandaloze, i hodhi te gjitha ushqimet qe bleu në dysheme, nga ajo që pa në dyqan

Nje qytetare në qytetin e Elbasanit ka shkuar në dyqan për të blerë ushqimet e përditshme dhe në momentin që po shkonte për të paguar iu hapen sytë nga ajo qe pa në një dyqan ushqimore në nje lagje pranë stadiumit.


Të gjitha ushqimet qe bleu e reja i hodhi menjëherë në dysheme dhe ngeli gojehapur kur pa nje mi qe doli nga thasi i patateve dhe sillej rreth e rrotull dyqanit ushqimor.

Shumë herë frutat dhe perimet që tregtohen në marketet e lagjeve ndodhen në kushtet e lagështirës e cila i dëmton produktet dhe herë pas here, pa e vënë re ti mundet që të blesh edhe ushqime të kalbura. Nuk ka një kontroll rigoroz mbi cilësinë e tregtimit të këtyre produkteve dhe blerësit bien pre e tendencës së tregtarit për të siguruar fitimin maksimal.

Janë një numër shumë i madh sëmundjesh që po përhapen me shpejtësi marramendëse, dhe të gjitha vijnë si rezultat i ushqimeve të pakontrolluara që konsumojmë dhe kushteve minimale te higjenes.-Infoelbasani.al

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot