Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, September 23, 2017

Elbasan/ Videoklipi më i ri kushtuar ndotjes së Elbasanit nga artistët Adriano edhe Toquel

  
Artistët nga Shqipëria Adriano dhe Toquel kanë sjell  këngën më të ri në tregun muzikor  “Poppa Botlle”|.

Kjo këngë e cila është realizuar nga Mojo Productions. Kënga  flet për një fenomen i cili ndodhë çdo ditë në qytetin e Elbasanit  
Në përiferi të këtij qyteti është një uzinë e çelikut e cila e ndot gjithë qytetin e bukur të Elbasanit, e pasi që pushtetarët nuk kanë vendosur të ndërhyjnë, në dorë këtë punë e kanë marrë këta dy artistë të cilët me anë të një teksti fantastik dhe një videoklipi të punuar mjeshtërisht nga “Mojo” sado pak e qesin në pah problemin që kanë banorët e këtij qyteti nga ajri ndotur që krijon metalurgjia atje.

Artistët si edhe Mojo Productions, duan të tregojnë se Elbasani është qyteti më i ndotur i Shqipërisë, ku pluhuri raportohet të jetë një kërcënim real për jetën e qytetarëve.  

Ndotja e mjedisit në rrethin e Elbasanit vijon të jetë një ndër shqetësimet më serioze për të gjithë banorët. Ata ankohen dita ditës se jetojnë çdo ditë nën renë e tymit të ndotur të zonës industrial, ndërsa dy kompanitë private “Kurum” dhe ajo e ferrokromit “ACR” kanë hequr dorë totalisht nga sistemi i filtrave.

Qytetarët e Elbasanit shprehen se situata është shumë shqetësuese, ndërkohë që akoma vjen era e rëndë në këtë zonë. Banorët e kësaj zone shpresojnë që pushteti i ri të bëjë diçka për ta .

Sipas tyre duhet vënë dorë për përmirësimin e ambienteve sepse situata është vdekjeprurëse. Këtë mesazh përcjellin në videon e mëposhtëm artistët Adriano dhe Toquel:

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot