Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Wednesday, September 6, 2017

E RRALLË: Gruaja lindi dy herë në dy muaj/ Burri: "Jam njeriu më me fat në botë"

Nje grua rumune llogaritet si një fenomen unik mjekesor qe vertet shihet rralle. Femijet e saj binjake kane lindur ne nje hapesire te pabesueshme kohore prej shtate javesh.
Kur u largua ne nje gjendje te paqendrueshme, gruaja 41-vjeçare nga Rumania mesoi se pret binjaket. Ne nentor te vitit te kaluar, kur ajo ishte shtate muaj shtatzene, ka ndjere kontraktimet dhe shkoi ne spital.
Ajo lindi nje vajze ne lindje te parakohshme, dhe se mjeket prisnin qe femija tjeter do te arrije ne bote shume shpejt pas motres se saj. Megjithate, vajza tjeter nuk ka dashur te dal nga mitra para se te vije koha.
Pothuajse shtate jave me vone, ne fund te janarit te ketij viti, me ndihmen e nderhyrjes cezariane, ne bote erdhi dhe vajza tjeter.
Te dy motrat jane krejtesisht te shendetshme, dhe lindja e tij unike do te hyj ne tekstet mjekesore si nje ngjarje e vetme ne bote. 

Image result for lindi dy femije


No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot