Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, September 5, 2017

E rëndë, dy vëllezër kërcënojnë se do hidhen nga pallati, ja shkaku

 Një ngjarje e rëndë rrezikon të tronditë qytetin e Durrësit, aty ku dy vëllezër kërcënojnë se do të hidhen nga një pallat.
Ata kanë hipur në tarracën e pallatit pasi përmbarimi po u nxjerr familjen nga shtëpia.
Vëllezërit pretendojnë se shtëpinë e kanë me dokumente të rregullta, por me vendim gjyqësor ajo do u kalojë ish- pronarëve.
Njoftimi i Policisë:
Dy banorë në lagjen nr. 11 të qytetit të Durrësit deklarojnë se do të vetëvriten.
Shkak është bërë kthimi i banesave të tyre tek ish-pronarët.
Përmbarimi i ka kërkuar dy familjeve që të dalin nga banesat dhe t’ua kthejnë ato ish-pronarëve.
Por këta banorë pretendojnë që dokumentacioni është fals dhe nxjerrja e tyre është e paligjshme.
Për këto arsye, ata kanë deklaruar se nëse do t’i nxjerrin jashtë shtëpisë do të vetëvriten duke u hedhur nga pallati. Syri

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot