Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Sunday, September 3, 2017

Prrenjas/ 28 lokomotiva dalin në ankand, gati për skrap (Video)

28 lokomotivat që ndodhen prej shumë vitesh në stacionin hekurudhor të Prrenjasit do të përfundojnë për skrap

Lokomotivat ndodhen në këtë stacion që prej vitit 1997, dhe tashmë ato kanë dalë jashtë cdo lloj funksioni. Lënia në harresë e tyre bëri që me kalimin e viteve të shkonin drejt amortizimit të plotë.

Duke u gjendur para një situate të tillë drejtoria e përgjithshme e rrugëve do të shpalli ankandin për shitjen e lokomotivave për skrap, duke siguruar të ardhura financiare për këtë sektor që prej vitesh ndodhet në vështërësi të mëdha financiare.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot