Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, August 8, 2017

Zjarr masiv në Librazhd, Gurra: Zjarret janë të qëllishme(Foto)

Pasditen e sotme një sipërfaqe e konsiderueshme malit të Murashit është përfshirë nga flakët.

Të ndihmuara nga era flakët janë përhapur me shpejtësi deri në hyrje të qytetit të Librazhdit.
Zjarri ka qenë i përmasave të mëdha dhe është dashur ndërhyrja nga ajri e Emergjencave Civile.
Kryebashkiaku i Librazhdit  Kastriot Gurra thotë se ka dyshime se zjarret janë të qëllimshme, ndaj i ka bërë thirrje policisë që të marrë masa ndaj zjarrvënësve.
“Kemi dyshime se zjarret janë të qëllimshme. Policia të marrë masa ndaj zjarrvënësve, pasi zjarret po shkaktojnë dëme të mëdha”, thekson Gurra.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot