Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Friday, August 25, 2017

Zbulohet sëmundja që vjen nga Smartphone, këto janë shenjat e para që ju jeni të infektuar

Smartphonat ashtu siç kanë vlera të jashtëzakonshme në jetën tonë mbartin me vete edhe disa pasoja negative. Kështu, shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Sipas tyre, tek smartphonat është zbuluar një sëmundje të re. Simptoma quhet “Ankthi i ndarjes nga celulari”, sipas shkencëtarëve aziatikë, ka prekur shumicën e njerëzve tashmë. Ata thonë se njeriu e shikon celularin si një zgjatim të vetes dhe se nuk mund të jetojë dot më pa postuar në Facebook, Instagram dhe Twitter.
Simptomat përfshijnë paaftësinë për të fikur telefonin, kontrollimi i përhershëm i tij, karikimi i shpeshtë i tij dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, marrja e celularit me vete kur shkojmë në tualet. Kjo gjendje ankthi që shkencëtarët nga Hong Kongu e kanë quajtur nomofobi po përkeqësohet gjithmonë e më shumë.
smartphone

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot