Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Thursday, August 3, 2017

Vjen ndihma nga Greqia për shuarjen e flakëve në Shqipëri

Ministria e Jashtme dhe Ministria e Brendshme shqiptare konfirmojnë nisjen e operacionit nga Greqia për shuarjen e zjarreve në jug të vendit.

Një avion grek është nisur për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë që këtë seon vere vijon të jetë në alar nga situata e shumtë e vatrave të zjarrit në zonat pyjore. Ishte ministri i Jashtëm Ditmir Bushati që i kërkoi ndihmë homologut të tij grek për avion në ndihmë të operacioneve që po ndërrmer vet vendi unë.
“Duke siguruar mbështetjen e tyre do të nisen 2 avion zjarrfikës nga Korfuzi për të ndihmuar përpjekjet e zjarrfikësve shqiptarë”- konfirmoi ministria e Jashtme gatidhmërinë e autoriteteve greke.
Në Dukat të Vlorës ku po paraqitet një situatë e rëndë nga zjarret, është në terren vetë kreu i Emergjencave Civile Shemsi Prençi.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot