Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, August 26, 2017

Ujërat e zeza derdhen në lumë, banorë e këtij qyteti kërkojnë ndihmë nga shteti

Saranda duket se nuk po e mbyll dot problemin e ndotjes së plazheve nga ujërat e zeza për këtë sezon turistik.

Kësaj herë rruga e derdhjes së tyre në det duket disi më e gjatë, pasi po shkarkojnë në lumin e Bistricës, uji i të cilit derdhet po prapë në det duke ndotur në këtë mënyrë gjirin dhe plazhet e Sarandës.
Më parë ujerat e zeza dërgoheshin në impiantin e përpunimit, ndërsa sot në kanalin e Cukës, duke rikthyer kështu metodën e vjetër.
 Ujërat e zeza “i marrin frymën” Sarandës, po derdhen në lumin Bistricë (VIDEO)

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot