Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Saturday, August 26, 2017

Trafik armësh me postë, zbulohen durrsakët që tentuan të dërgonin kallashnikovët në Angli

Trafik armësh me postë, zbulohen durrsakët që tentuan të dërgonin kallashnikovët në Angli

Policia e Shtetit bën me dije se ka bërë të mundur zbardhjen e tentativës për trafik ndërkombëtar të armëve luftarake përmes aeroportit të Rinasit.

Mësohet se në pranga është vënë 32-vjeçari Saimir Çullhaj nga Durrësi, si dhe është shpallur në kërkim një 47-vjeçar me iniciale N.F.
Sipas policisë, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ata kanë bërë dërgimin e tre pakove me një prej agjencive të dërgesave postare, të cilat janë konstatuar gjatë skanimit në Aeroportin “Nënë Tereza”.
Gjithashtu gjatë kontrollit në banesën e 47-vjeçarit të shpallur në kërkim u gjetën 4.5 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa si dhe 32 bimë narkotike të kultivuara.
Brenda pakove të zbuluara dy ditë më parë, u gjetën tre armë zjarri automatik model 56, të çmontuara, ku si destinacion kishin Mbretërinë e Bashkuar.  Në momentin e kapjes së Saimir Çullhaj, në trupin e tij u gjet dhe u sekuestrua një sasi prej 220 gramë lëndë e dyshuar si narkotike e llojit mariuanë “çokollatë”.
Po kështu gjatë kontrollit në banesën e N.F janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi prej 4.5 kilogramë lëndë narkotike  e ambalazhuar në një thes, si dhe  32 bimë narkotike të dyshuar si “Cannabis Sattiva”.  Siç bëhet e ditur nga Policia, Cullhaj, nuk është një emër i panjohur nga autoritet ligjzbatuese në vendin tonë, pasi ai ka qenë i dënuar më parë për trafik të lëndëve narkotike.
Ndërsa, blutë po punojnë për kapjen e personit në kërkim N.F dhe dokumentimin e mëtejshëm ligjor për të arritur në arrestimin e bashkëpunëtorëve të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot