Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, August 15, 2017

Shokuese, Rreth 3 mijë gjela ngordhin prej hardhucësNjë kompani sigurimesh është detyruar të paguajë më shumë se rreth 26 mijë dollarësh pasi 3 mijë gjela u frikësuan për vdekje nga një hardhucë.
Hardhuca kishte shkaktuar panic në fermën e mbajtjes së shpendëve duke cuar në ngordhjen e 2848 zogjve nga asfiksia.
“Shkaku i ngordhjes së 2848 kafshëve të siguruara në rajonin e Tambov në Rusi ishte asfiksia prej pranisë së një zvarraniku në kafazin e mbajtjes së gjelave,” – thuhej në një deklaratë në faqen e internetit.
Pasi u përball me rastin, ferma mori një shumë prej 26.300 dollarësh nga kompania e sigurimit. Ndërmarrja ndërkombëtare menaxhon mbi 660 mijë gjela që mbrohen nga aksidentet, fatkeqësitë natyrore, sëmndjet dhe helmimet.

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot