Reklamo biznesin tënd këtu:

test

LAJMI I FUNDIT:

Post Top Ad

Your Ad Spot

Tuesday, August 15, 2017

Njihuni me tre shpikjet “alla” shqiptare të ndodhura gjatë viteve 1920 (Fotot)

  Analisti Ilir Ikonomi bën publike tre shpikje shqiptare, të ndodhura gjatë viteve 1919-20.
1. “Tren” me kuaj që rrëshqet mbi shinat e dekovilit të braktisur nga austriakët në rrugën Durrës-Tiranë. 
2. Urë mbi Shkumbin e periudhës osmane, por e përshtatur me një platformë druri dhe parmakë për transportin e motorizuar të ushtrive të huaja gjatë Luftës së Parë Botërore.
 3. Karuzel prej druri në Elbasan. Në foto janë infermieret dhe një oficer i Kryqit të Kuq Amerikan për të parë lodrën e çuditshme prej druri.
 

No comments:

Post a Comment

Post Top Ad

Your Ad Spot